Rize Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ev hanımlarının ’Mandalina reçeli’ raflardaki yerini aldı

KALKANDERE KAYMAKAMLIĞI İLÇEDE YAŞAYAN EV HANIMLARI İÇİN ‘EL EMEĞİ GÖZ NURU MANDALİNA REÇELİ’ ADI ALTINDA BİR PROJE BAŞLATTI. BAŞLATILAN PROJE KAPSAMINDA PİŞİRİLEN REÇELLER İSE TEZGAHLARDA Kİ YERLERİNİ ALDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ev hanımlarının ’Mandalina reçeli’ raflardaki yerini aldı
145 views
17 Şubat 2021 - 11:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Rize’nin Kalkandere Kaymakamlığı ilçede yaşayan ev hanımları için ’El emeği göz nuru mandalina reçeli’ adı altında bir proje başlattı. Başlatılan proje kapsamında pişirilen reçeller ise tezgahlardaki yerlerini aldı.

Rize’nin Kalkandere ilçesi Kaymakamlığı tarafından ilçede yaşayan ekonomik yönden dezavantajlı vatandaşların kalkınmasına destek olmak amacıyla ’El Emeği Göz Nuru Mandalina Reçeli Projesi’ hayata geçirildi. İlçe Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı koordinesinde gerçekleştirilen projede Kalkandere’nin bahçelerinde yetiştirilen yerli mandalinalar ile reçel yapımında herhangi bir katkı maddesi karıştırılmadan tamamen yöresel pişirme teknikleri kullanıldı ve üretilen reçel kavanozlarında yöreye ait kültürel malzemelere yer verildi.

Gerçekleştirilen proje ile ilçe sakinlerinden 8 ev hanımı görev alırken, proje kapsamında satışa sunulmak üzere mandalina reçeli üretimi gerçekleştirildi. İlçe merkezinde bulunan marketlerde satışa sunulan reçellerden elde edilecek tüm gelirin projede yer alan ekonomik yönden dezavantajlı ev hanımlarına dağıtılması planlanıyor.

Proje hakkında açıklama yapan Kalkandere Kaymakamı Kemal Sefa Gökmenoğlu “İlçemizde yaşayan ekonomik yönden dezavantajlı ev hanımlarımıza bir nebze olsun destek olabilmek ve farkındalık oluşturabilmek için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı koordinesinde El Emeği Göz Nuru Mandalina Reçeli Projesini hayata geçirdik. Projede ilçemizde yetişen mandalinaları ve ilçenin kültürel malzemelerini kullandık. Bu projede bir ticari hareket başlatma amacı gütmüyoruz. Amacımız bir nebze olsun ilçemizde yaşayan ihtiyaç sahibi kadınlarımıza destek olabilmek ve bu desteği bir yardım, bir bağış şeklinde değil de tamamen kendi alın terleri ile kazanarak, öz güvenlerini, verdikleri emeği hissederek sağlamak. Projemizde bizlere destek veren, çalışan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.