Rize Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Rize’nin Pisa Kuleleri tahliye ediliyor

RİZE MERKEZ’E BAĞLI ENGİNDERE MAHALLESİ’NDE YER ALAN VE YAN YATTIKLARI İÇİN ‘RİZE’NİN PİSA KULELERİ’ ADI VERİLEN BİNALAR BOŞALTILMAYA BAŞLANDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Rize’nin Pisa Kuleleri tahliye ediliyor
209 views
31 Aralık 2020 - 10:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Rize il merkezinde kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yıkımı yapılacak binalar arasında yer alan Engindere mahallesindeki yan yattıkları için ‘Rize’nin Pisa Kuleleri’ adı verilen binalar boşaltılmaya başlandı.

Rize’de Engindere Mahallesi’nde bulunan ve zemininde gerçekleşen kaymadan ötürü yan yatan binalar kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yıkılacağı için boşaltılıyor. Ocak ayının ilk haftası bölgede başlayacak olan kentsel dönüşüm öncesinde ev sahipleri dairelerini boşaltırken, bazı ev sahipleri pencerelerini bile söktü.

Evlerini tahliye ettiklerini ama henüz kendilerine evler hakkında bir fiyat bilgisi verilmediğini dile getiren Hatice Bayrak isimli vatandaş “Seviniyoruz, hem de üzgünüz. Evlerimizde anılarımız vardı. İnşallah sonumuz iyi olur, evlerimiz gibi iyi evlere rast geliriz. Henüz hiç bir şey söylenmedi, evlerimizin değerleri biçilmedi, toplantı bile olmadı. Evlere iş makinesi çalışmaya başladığında toplantı olacağı söylendi, biz de onu bekliyoruz” dedi.

Öte yandan Rize’nin Pisa Kuleleri olarak nitelendirilen ve yıkılacak olan binaların hemen yan tarafında bulunan Rize Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Rize Anadolu Lisesi ve Fatih Anadolu Lisesi binaları da dikkatleri üzerine çekiyor.

Rize İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Murat Yazıcı da konuyla ilgili kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında kamu binalarının da incelenmesinin gerektiğini dile getirerek “Engindere Mahallesi’nde Pisa kulesi diye nitelendirdiğimiz binaların yan tarafında bulunan okulların durumu nedir? Bunlar yeni yapılmakla beraber bu etkinin içerisinde hangi etkiye maruz kalmışlardır? Sağlam mıdırlar? Bunların incelenmesi gerekiyor” ifadelerini kullanmıştı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.