Rize Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

RTEÜ’de Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Sempozyumu düzenlendi

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ (RTEÜ) TARAFINDAN 26-28 EKİM 2021 TARİHLERİNDE ÇEVRİM İÇİ OLARAK DÜZENLENECEK OLAN 14. ULUSLARARASI BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ SEMPOZYUMU AÇILIŞ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
RTEÜ’de Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Sempozyumu düzenlendi
230 views
26 Ekim 2021 - 15:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde (RTEÜ) bugün internet ortamında çevrimiçi olarak 14. Uluslararası Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Sempozyumu Açılış Programı gerçekleştirildi.

RTEÜ tanıtım filmi ile başlayan programda, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal bir açılış konuşması yaptı.

Programa katılanları selamlayarak konuşmasına başlayan Rektör Karaman, “Bildiğiniz üzere, 2019 yılının Aralık ayında ilk olarak Çin’de görülen COVID-19, kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına almış ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilmiştir. COVID-19 salgını günlük yaşam rutinlerini kesintiye uğratmış, bu çerçevede kısa süreliğine eğitime ara verilmiş, 23 Mart 2020 tarihinden itibaren de yüz yüze eğitim yerine uzaktan eğitim sürecine geçilmiştir. Bu ani geçiş beraberinde derslerin işlenişi, öğretmen ve öğrencilerin teknik alt yapı ve ihtiyaçları, uzaktan eğitim teknolojileri ile öğretmen ve öğrencilerin teknoloji kullanım bilgi ve becerileri gibi konularda çeşitli sorunları gündeme getirmiş ve nihayetinde ortaya çıkan problemleri çözmek ve ihtiyaçları karşılamak için özellikle Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi ile Bilgisayar Mühendisliği alanlarındaki uzmanlardan yararlanmak zarureti ortaya çıkmıştır” dedi.

Rektör Karaman, sempozyumun bir nevi bu konudaki sorulara cevap vereceğini ve sorunlara çözüm üreteceğini belirterek “Sempozyum, öğretim teknolojileri ve öğretim tasarımına yönelik çalışmaların yanı sıra farklı alanlarda çalışan araştırmacılar ile lisansüstü öğrencileri ve eğitimcileri bir araya getirerek bilgi, deneyim ve fikirlerini paylaşmalarına imkân sağlayacaktır” diye konuştu.

Rektör Karaman’ın açılış konuşmasının ardından programa katılanları selamlayarak konuşmasına başlayan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, 14. Uluslararası Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Sempozyumu’nun hedeflenen amaca ulaşması temennisinde bulundu. Mandal konuşmasında, bilgiyi üretmek için geleneksel yöntemler dışında yöntemler aramanın ve insanların hayatına dokunmanın önemine vurgu yaptı.

Türkiye’nin bilimsel ve teknoloji alanında başarılı olmasının yolunun kamu sektörü, özel sektör ve üniversiteler arasında iş birliğiyle mümkün olduğunu belirten Mandal, Geleceğe Yanıt Veren Yenilikçi Eğitim Uygulamaları İçin Birlikte Başarma konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Açılış konuşmalarının ardından sempozyum oturumlarla devam etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.